تحلیل و بررسی پوست بدن

تحلیل و بررسی پوست بدن

تحلیل و بررسی پوست بدن دارای 63صفحه با فرمت ورد و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 63
حجم 136 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی مقاله

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


فصل اول  
کلیات 
بیان مسئله   
گاز خردل
تاریخچة خردل
خردل‌ها: (Mustards)   
شیمی خردل‌ها 
متابولیسم و دفع گاز خردل
اثرات سیستمیک مسمومیت با سولفورموستارد
خارش
درماتیت آلرژیک تماسی  
ارزیابی خارش  
درمان خارش  
درمان غیراختصاصی  
آنتاگونیست‌های هیستامین 
ساختمان شیمیایی و فارماکوکینتیک  
-فارماکودینامیک   
الف) مسدود کردن گیرنده‌های هیستامین  
عوارض سمی  
تداخل‌های دارویی   
درمان علل سیستمیک  
مروری برمتون 
فرضیات
سوالات
واژه نامه و اصطلاحات فنی
فصل دوم   
روش ها و مواد  
نوع مطالعه
جامعه مورد مطالعه
حجم نمونه   
روش تجزیه و تحلیل داده ها
ملاحظات اخلاقی
مشکلات ومحدویت ها
روش انجام طرح   
مداخله درمان
فصل سوم  
نتایج  
فصل چهارم  
بحث و نتیجه گیری   
پیوست  
منابع

قسمتی از متن :


بیان مسئله 
پوست بدن به عنوان وسیعترین و یکی از اولین اعضاء بدن که در معرض گاز خردل قرار می گیرد معمولاً بیشترین آسیب را نسبت به سایر اعضاء متحمل می‌شود (1). سولفورموستارد  به عنوان یک عامل آلکیلان بر سلولهای پرولیفراتیو بدن مانند سلولهای بافت پوست ، لنفوئید و مغز استخوان تاثیر میگذارد (2)و باعث ایجاد عوارض حاد و مزمن میشود. از جمله عوارض حاد سولفورموستارد میتوان به اریتم و خارش اشاره کرد و از عوارض مزمن و گاهاً مقاوم به درمان این عامل میتوان خشکی پوست (xerosis) و خارش مزمن را نام برد(3و4)که بیشتر ناشی از اثر توکسیک مستقیم عامل میباشند. (5)

در خصوص مکانیسم‌های ایجاد کننده خارش ، اگر چه مدیاتورهای دقیق ایجاد کننده آن کاملاً مشخص نیست و پاتوژتر آن روشن نمی باشد ولکن در خصوص مدیاتورهای وازواکتیو مثل هیستامین اتفاق نظر بیشتری وجود دارد که بعنوان عامل اصلی ایجاد کننده خارش و التهاب باشد (6) و در این خصوص تحقیقات نشان داده است که افزایش ریلیز هیستامین از لکوسیت های محیطی و افزایش سطح هیستامین پلاسما و پوست در مرحله تشدید خارش و ضایعات اگزمائی پوست مشاهده گردیده است (7) و به همین دلیل آنتی هیستامین ها نیز بعنوان داروی استاندارد در پروتکل های درمانی توصیه می‌شود.

 از طرف دیگر، کورتیکو استروئیدهای موضعی پاسخ خوبی را در بهبود ضایعات خارش دار ایجاد کرده اند  و هنوز هم جزو خط اول درمان محسوب می‌شوند ولکن در موارد خشکی شدید پوست و خارش متعاقب آن که گاهاً با التهاب شدید و خونریزی و آسیب های بافتی پوست همراه است، مصرف کورتیکو استروئید های موضعی سئوال برانگیز است.(6) بعلاوه اینکه با توجه مزمن بودن این مشکل در جانبازان شیمیایی و نیاز به درمان طولانی مدت با کورتیکوستروییدها، احتمال بروز عوارض جانبی این دارو بخصوص در نواحی پوستهای نازکتر وجود دارد…


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود