تحقیق آزمون منع بعدی وآزمون اثر اگاهی از نتایج بر عملکرد

تحقیق آزمون منع بعدی وآزمون اثر اگاهی از نتایج بر عملکرد

تحقیق آزمون منع بعدی وآزمون اثر اگاهی از نتایج بر عملکرد ، دارای 16 صفحه مفید و مختصردرقالب ورد و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 16
حجم 69 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی مقاله روانشناسی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


موضوع
چکیده
مقدمه 
بیان مسئله 
اهمیت تحقیق
بیان فرضیه 
تعریف نظری وعملیاتی
تعیین متغییر ها
جامعه آماری 
نمونه آماری 
روش نمونه گیری وجمع آوری اطلاعات
روش تحقیق
ابزار اندازه گیری
تحلیل نتایج
بحث ونتیجه گیری
منابع
ضمایم

قسمتی از متن :


چکیده
هدف در این بررسی مشاهده از آگاهی بر عملکرد می باشد. این آزمایش از نوع طرح های بازگشتی  مرحله 1″2″3و جزو مطالعات موردی می باشد. این آزمایش در سه مرحله صورت گرفت، بدین صورت که در هر مرحله آزمودنی با چشم های بسته تعدادی خط را می بایست مابین دو خط افقی به نام های خط پایه و خط معیار رسم می کرد. حالت مطلوب خطوط به اندازه cm ١٠، یعنی فاصله بین دو خط پایه و معیار بود. در مرحله دو متغیر مستقل که آگاهی دادن به آزمودنی از عملکردش بوسیله آزماینده بود اعمال شد ومیانگین بدست آمده با یکدیگر مقایسه می شود ومعنی دار بودن تفاوت میانگین ها ی مراحل اول ودوم واول با سوم با استفاده از آزمون T استودنت مورد استفاده قرار می گیرد .نتیجه تجزیه و تحلیل های آماری نشان داد که آگاهی بر عملکرد این آزمودنی موجب بهبود عملکرد می‌شود .البته اجرای این آزمایش خالی از نقاط ضعف نبود.
مقدمه  
یکی از مباحث مورد بحث روان‌شناسی یادگیری این است که‌ آگاهی از نتایج موجب بهبود عملکرد می‌شود.به عبارت دیگر اگر یادگیرنده‌ای،به هنگام یادگیری،از نتایج کار خود اطلاّع حاصل کند، این اطلاّع عملکردهای جاری و عملکردهای بعدی او را تحت تأثیر قرار می‌دهد و موجب بهبود نتایج می‌شود.بنابراین منظور از آزمایش‌ ارائه شده در مقاله نشان دادن این واقعیت است که تمرین به تنهایی‌ موجب بهبود یادگیری نمی‌شود بلکه یادگیری بیشتر بستگی به تقویت‌ رفتارهای متوالی دارد.
یادگیری یکی از مهم ترین توانایی های انسان محسوب می شود که آن را از سایر موجودات متمایز میکند .یادگیری عبارت است از: تغیر نسبتاً پایدار در رفتار یا توان رفتاری که حاصل تجربه است گفته می شود .تفاوت عملکرد با یادگیری در این است که عملکرد محصول یادگیری است . (تفاوت بین یادگیری وعملکرد؛ تفاوت بین دانستن چگونه انجام دادن کاری وانجام دادن آن کار است )

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود